NÁŠ SBOR

Žižkovští hasiči se zabývají výchovou mládeže, požárním sportem, pořádáním kulturních, společenských a dobročinných akcí a pomoci IZS v rámci budované jednotky.

Co vše jsme už mimo jiné podnikli (od nejnovějších):

akce jsou doplňovány se zpožděním průběžně - Hasič Žižkovský se omlouvá všem účastníkům i organizátorům

HASIČSKÁ BOJOVKA LISTOPAD 2021

Pozemek naskýtá mnohé možnosti. Pro veřejnost (ale hlavně pro naše mladé hasiče) jsme na první hasičskou dušičkovou bojovku nachystali na pozemku několik strašidelných úkolů s hasičskou tématikou. Buřty na táborák ale dostal i ten, kdo našemu radioaktivitou zmutovanému hasiči s kočkou ze stromu nepomohl..

NÁŠ NOVÝ POZEMEK - PODZIM 2021

Po peripetiích s hledáním sídla jsme zabydleli opuštěný pozemek v areálu Sokola na Balkáně a zahájili přípravu cvičiště požárního útoku, klubovny a taky ovčína (co byl na začátku nápad z legrace, zdá se stávat realitou). Nicméně kolchoznictví samozřejmě nezastíní naši hlavní činnost, tedy hasičinu.

V prostorách Sokola jsme také zahájili činnost kroužku mladých hasičů pod vedením naší skvělé Terky.

PARUKÁŘKA ZÁŘÍ 2021

V babím létě se nám podařilo navázat tradici hasičských dnů na Parukářce, tentokrát již se čtyřmi soutežícími týmy, čemuž napomohla voda dovezená třebonickou cisternou. Naši dobrodinci z Třebonic si tentokrát také zasoutěžili, stejně jako náš družební tým z Pribety, nicméně zvítězil týmu profesionálů z pražské centrály (což nicméně s ohledem na spádovost Prahy 3 pod jejich stanici těší). Náš tým bohužel doplatil na nedostatek technické přípravy, ale zas až tak nám to nevadilo..

ZAHRANIČNÍ VÝJEZD - PRIBETA ČERVENEC 2021

Po nucené pauze jsme si připsali neočekávaný úspěch na na XV. ročníku mezinárodní Podunajské hasičské ligy -
z 32 družstev přivezli naši reprezentanti krásné 10. místo (ačkoli nutno přiznat, že nám tým doplnili místní borci).

2020/2021

Po masopustu bohužel udeřila i na Žižkov pandemie, proto v roce 2020 naše plány mírně pohasly. Členové se zapojovali do dobrovolnických aktivit, avšak na požární sport i další veselejší aktivity jsme si museli nechat zajít chuť..

MASOPUST ÚNOR 2020

Rok 2020 jsme zahájili v trochu ochotnickém duchu a poprvé se jako sbor zúčastnili slavného žižkovského masopustu, a to reprezentativně s nádhernou (bohužel jen zapůjčenou) Pragou RN. Vlasti zdar - ohni zmar !!

PARUKÁŘKA ZÁŘÍ 2019

Povzbuzeni úspěchem z Krp jsme uspořádali podobnou akci (přecejen v trochu menším) na domácí půdě. Volba místa se ukázala velmi šťastnou (až na slabý tlak v hydrantu) a místní pejskaři a rodiče s dětmi měli o zábavu (a občas o sprchu) postaráno.

Obzvláště děkujeme za doprovodný program mladým Soptíkům z Kralovic, za zapůjčení výbavy hasičům z Třebonic, za oficiální zahájení myslivcům z Prahy 3 a za férový souboj DHZ Pribeta (porazili nás o 1 vteřinu)!

KRPSKÝ HASIČSKÝ DEN SRPEN 2019

Vůbec první akcí našeho sboru byla účast na soutěži v požárním útoku v Krpech. Pamětníci tvrdí, že jsme nedopadli vůbec špatně, obzvlášť s ohledem na do té doby výhradně teoretickou přípravu (s výjimkou našeho starosty Tomáše samozřejmě).